MENÜ

ARISO KKT. 
MINŐSÉG - PONTOSSÁG - GYORSASÁG

ÉPÜLETENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY KÉSZÍTÉSE

    

Egy jó tanács: Ingatlanvásárláskor a rezsi számlákkal együtt időben kérje
az épületenergetikai tanúsítványt, hogy ne a vétel után érje meglepetés!


                                           

 

 

Miből áll?


° helyszíni audittal meggyőződés a tényállapotról

° a műszaki dokumentációból* és a helyszíni audit adataiból energetikai számítással az  épület (rész)  követelményhez viszonyított energiaosztály besorolásának és várható energia fogyasztásának meghatározása.

 

Műszaki dokumentáció: az épület alaprajza, homlokzati és rétegterve (metszetek)*

 

Cégünk vállalja az auditálással alátámasztott energiatanúsítvány elkészítését, elsősorban Fejér, Tolna és Baranya megye területén. Természetesen ez nem zárja ki az ország többi régióját a szolgáltatásból. A tanúsítást e-mailben, vagy telefonon lehet megrendelni (ld. kapcsolat menüpont).

 

Mikor kötelező a tanúsítás?

  • jelenleg 1000 m2-nél, 2013-tól 500 m2-nél nagyobb hasznos alapterületű hatósági rendeltetésű, állami tulajdonú közhasználatú épület esetén;
  • meglévő épület(rész) eladásakor, vagy 1 évnél hosszabb időszakra történő bérbeadásakor, ha az épület hasznos alapterülete >  50 m2 . (épületrész esetén a TELJES ÉPÜLET hasznos alapterülete számít);
  • új készítésű épületnél.

 

Hogyan történik az auditálás/tanúsítás? 

 

Amennyiben a fenti dokumentumok rendelkezésre állnak, akkor ezek alapján történik a tanúsítás. Ha energetikai számítás nincs, illetve az épület szerkezetei, épületgépészeti berendezései a számításban és a tervekben foglaltaktól eltér, akkor új számításra van szükség, amely a tényleges állapotfelvétel, azaz AUDIT adatai alapján készül.

Az auditálás során sor kerül a helyszíni szemlére, a beépített szerkezetek és berendezések azonosítására, majd ezek alapján kiszámítjuk az összetett energetikai mutatót (kWh/m2, év) melynek eredményeként kiállítjuk a tanúsítványt, amely gyakorlatilag az épület energia felhasználás szerinti minősítése.

 

Meddig érvényes? 

 

A tanúsítvány 10 évig érvényes. Az érvényességi időn belül módosuló, jogszabályban előírt műszaki követelmények változásával a tanúsítványt meg kell újítani.

Hírek

  • Sikeres volt a téglaépítésű társasházak energetikai korszerűsítésére kiírt pályázat
    2013-09-19 14:17:57

    Az új konstrukcióra mutatkozó fokozott érdeklődés azt bizonyítja, hogy a kormány szándékai találkoznak a hagyományos, téglaépítésű társasházak lakóközösségeinek igényeivel.

    Iparosított technológiával épített (panel), illetve családi házak, kisméretű társasházak energiahatékonysági korszerűsítését a kormány és a minisztérium az elmúlt három évben már számos támogatási konstrukción keresztül elősegítette. Ugyanakkor téglaépítésű társasházak részére most először hirdetett meg pályázatot a tárca. Ezért a támogatási konstrukció konkrét beruházásokon keresztül megszerezhető fontos tapasztalatokat fog jelenteni a jövőben a társasházak részére kiírásra kerülő pályázatok tervezése, előkészítése során.

    A minisztérium ősszel kezdi meg a Nemzeti Épületenergetikai Stratégia társadalmi vitáját, amelynek szakmai alapjaira építve egy széleskörű épületenergetikai program meghirdetését tervezi a jövőben. Ebben a téglaépítésű társasházak támogatása is fontos szerepet kap majd.

        Forrás: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

Asztali nézet